Szukaj na stronie

Podciąganie podchwytem

Jednym z dość uniwersalnych ćwiczeń, które pozwoli Ci znacznie rozbudować bicepsy, a także przyczyni się do powiększenia obwodu mięśni najszerszych grzbietu, przedramion, a także do wzmocnienia mięśni korpusu jest podciąganie na drążku podchwytem. Wykorzystując ten chwyt podczas każdego powtórzenia dużą pracę wykonują mięśnie dwugłowe ramion.

Podczas podciągania nie powinniśmy wykonywać żadnych dodatkowych ruchów tułowiem i ciężar naszego ciała powinniśmy kontrolować w każdej fazie (szczególnie pracując mięśniami naszego korpusu). Po przyciągnięciu brodu do poziomu drążka wstrzymujemy ruch na 1-2 sekundy, po czym rozpoczynamy opuszczanie ciała. Faza ta powinna przebiegać jak najwolniej (ruch kontrolowany).

Jeśli wykonanie kilku serii po kilkanaście powtórzeń nie będzie nam już sprawiało jakichkolwiek problemów, to powinniśmy rozważyć wykorzystanie dodatkowego obciążenia. Ważne jest żeby regularnie utrudniać sobie wykonywanie każdego ćwiczenia, żeby nasz organizm nie przyzwyczaił się do określonego wysiłku fizycznego (wtedy moglibyśmy zapomnieć o postępach).

Dodatkowe obciążenie (w postaci na przykład talerzy od sztangi) możemy przymocować na specjalnym pasie, albo włożyć do plecaka, który założymy na plecy).